Viimase öö unistuse võitsid Kaspars Adijāns ja Vita Devjatņikova

Fotol meeste esikolmik. Vasakult: Valdis Ņilovs, Kaspars Adijāns, Tarvo Siim. Foto autor: Heleen Vennikas.

31.12.2016 südapäeval startis RMK Meremõisa telkimisalal 12-tunnine jooksu- ja käimisüritus Viimase öö unistus. Aasta viimasel päeval tuli vana aastat ära saatma ja uut vastu võtma 60 jooksjat-käijat Eestist, Lätist ja Venemaalt. Ilmataat kostitas osalejaid tugeva tuulega, seitse viimast tundi ka vihmaga. Jooks kestis täpselt uue aasta saabumiseni, rada suleti südaöösel kl 24.

Nii naiste kui ka meeste esikolmik kujunes alles võistluse lõputundidel. Naistest juhtis pikalt venelanna Tatiana Sviridova, kuid viimase kahe tunniga tõusis naiste liidriks lätlanna Vita Devjatņikova, kes püstitas 115,2 kilomeetriga uue naiste rajarekordi, parandades Mari Boikovile kuulunud varasemat rekordit 8 kilomeetriga. Tatiana kaotas talle lõpus kahe kilomeetringa. Kolmanda koha saavutas eestlanna Ulvi Lond tubli tulemusega 94,2 km. Esmakordselt võistluse ajaloos võtsid naised üldarvestuses 3. ja 4. koha.

Lätlased haarasid juhtotsad kohe esimesel tunnil, ning kahekesi hoidsid oma positsiooni lõpuni. Võitjaks tuli Kaspars Adijāns 119,2 kilomeetriga, teise koha saavutas Valdis Ņilovs 116,2 kilomeetriga. Kolmandale kohale tõusis tubli jooksuga eestlane Tarvo Siim, läbides 112,2 kilomeetrit.

Meeskondade, naiskondade ja segavõistkondade võidud napsasid lätlased endale. Parim meeskond oli Šalčininkai Kazlu Rūda, parim naiskond Draudzīgi draudīg ning parim segavõistkond Mažeikiai and Radivilišk.

Täname kõiki osalejaid, vabatahtlikke ja toetajaid ja soovime kõigile sportlikku uut aastat! smiley