Aivar jooksis Spartathlonil

Täna, 26.09.2015 lõppes Kreekas Sparta linnas 246,8 km pikkune ultrajooks Spartathlon. 33. korda anti start Ateenas, Akropolise jalamilt. Eile, 25.09.2015 varahommikul, päikese tõusu ajal, kl 07 oli stardijoonel 373 osalejat. Jooksu võitis 24-tunni maailmameister Florian Reus Saksamaalt ajaga 23:17:31. Teiseks tuli võistlust pikka aega juhtinud Dan Lawson Suurbritanniast ajaga 23:53:32 ja napilt jäi kolmandaks Kim Hansen Taanist ajaga 23:54:37. Üldarvestuses neljandana lõpetas esimene naine Katalin Nagy (USA) uue naiste rajarekordiga 25:07:12. Teise naisena lõpetas samuti ameeriklanna (üldjärjestuses 9.) Alyson Venti ajaga 26:50:51. Kolmas naine oli mullune naiste võitja ungarlanna Silvia Lubics ajaga29:18:44 (üldjärjestuses 25.).

Meie klubi liige, ultrajooksja Aivar Luud finišeeris 125. ajaga tulemusega 34:52:13. Aivar sõnas: "Esimesel päeval oli palav. Kuna jalavigastus ei lasknud lõpus viimast 20. kilomeetrit allamäge joosta, pidin lõpuni käima".

Parim põhjanaaber, soomlane Janne Klasila oli 8. (26:23:39), kaotades napilt eelmise aasta jooksu võitjale itaallasele Ivan Cudinile (26:19:29., 7. koht). Parim lõunanaaber, oli meie suvise 211-kilomeetri pikkuse ultrajooksu Laulasmaa Ultra võitja lätlane Laimonis Skadins tuli 53. kohale ajaga 32:07:05. Kokku finišeeris 174 jooksjat, sh 21 naist.

Tugev käepigistus Aivarile hea jooksu eest! Õnnitleme kõiki lõpetanuid! (Fotol: ultrajooksja Aivar Luud, foto autor Heleen Vennikas)