Laulasmaa Ultra võitsid Laimonis ja Heleen

Eesti pikim jooksu- ja käimisüritus Laulasmaa Ultra jõudis taaskord lõpule. Vähemalt ühe ringi (21,1 km) läbis kokku 85 võistlejat. Osalejaid toetas 32 vabatahtlikku.

Esikolmiku heitlus osutus pingeliseks ja huvitavaks. Meestest jäi kindlalt peale lätlane Laimonis Skadiņš (211 km ajaga 23:42:05). Napilt kaks kilomeetrit enne finišit napsas teise koha endale Hannes Veide (26:17:13). Kolmanda koha saavutas Lauri Valdmaa (26:27:58). Naistest tuli võitjaks Heleen Vennikas (168,8 km ajaga 30:33:00). Teiseks tuli Raili Rüütel (152,4 km ajaga 30:28:28). Kolmanda koha sai Vilve Pilv (147,7 km ajaga 26:27:36). Kepikõnniklassis võitis Kalmar Kurs tulemusega 105,5 km.

Võistkonnaarvestuses, kus kolme- kuni kuueliikmelise võistkonna kolme parima liikme tulemused läksid arvesse võitsid seekord eestlaste tiimid. Meeskondade parim oli võistkond Jah (Aivar Luud, Peeter Vennikas, Mart Maasikrand, Aivar Arike)- 633 km. Naiskondadest võitis vahetult enne võistlust moodustatud Kosmosemuttide ja Liblikate Liit (Heleen ja Pille Vennikas, Maia Boltovsky ja Marika Koplimägi)- 330, 6 km ja segavõistkondadest Tipp ja Täpp (Lauri Valdmaa, Priit Valk, Vilve Pilv, Marika Roopärg, Tiina Tartes, Kärt Radik) 506,4 km.

Maratonidistantsi läbisid ka kaks ultra-koera. Kõige pikema võimaliku distantsi, 211 km, läbisid üheksa jooksjat (Laimonis Skadiņš, Hannes Veide, Lauri Valdmaa, Aivar Luud, Peeter Vennikas, Tõnis Tali, Jaak Rohtsalu, Mart Maasikrand, Kaido Kaarli).

Üleval tabelisse on jäänud individuaaltulemuste juurde sisse tehniline viperus, siin parandatud versioon: https://goo.gl/XQDhSL