Uskumatu, 24-aastane Inger Polding näitas meestele kandu!

Tulemused / Results

Fotogalerii / Photos

Video

Nädalavahetusel, 08.-09.juunil 2019.a toimus Meremõisas üheksandat korda jooksu- ja käimisüritus Laulasmaa Ultra. Eesti kõige pikemale jooksule startis 39 osalejat. 32 tunni jooksul on 21,1 kilomeetrist ringi võimalik kokku läbida kuni kümme korda ehk 211,0 kilomeetrit. Loodusrada on karm, tõusude ja laskumistega, liivane ja juurikane, öisel ajal valgustamata.

Üldvõidu võttis 24- aastane Inger Polding, kes läbis 211 kilomeetrit ajaga 29 tundi ja 23 minutit ning jättis kõik mehed seljataha. Inger ütles pärast finišeerimist: "Kui tulin, mõtlesin, et vaatan, kuidas läheb. Rajal mõtlesin, et tahan joosta alla 30 tunni."

Naiste arvestuses oli teine Ulvi Lond, kes läbis 198,9 km ajaga 31:45 ja kolmas ungarlanna Emese Nèmeth 189,9 km ajaga 31:50. Meestest võitis Kaido Kaarli, kes läbis 211 kilomeetrit ajaga 31:35. Teiseks tuli Lauri Pihlak , kes läbis 198,9 km ajaga 31:13 ja kolmandaks Mart Metsva, kes läbis 171,8 km ajaga 26:14. Segavõistkondade arvestuses võitis Laulasmaa sõbrad 464,2 kilomeetriga (Kaido Kaarli, Liina Kesamaa, Ragnar Virma). Meeskondade arvestuses võitis Keskkonnaagentuur 398,9 kilomeetriga (Jaak Rohtsalu, Valdo Jahilo, Juho Joonas).

Tulemusi vaata siit.

Osalejaid toetas 25 vabatahtlikku.

Kui laupäeval ulatus temperatuur 30-soojakraadini, mis paljusid n-ö küpsetas, siis öö oli soe (20-kraadi). Pühapäeva päeval oli temperatuur u 18 kraadi, hommikul pilvine, lõunast alates päikeseline ja tuuline- mõnus jooksuilm.

Õnnitleme kõiki osalejaid! Täname vabatahtlikke- te olete maailma parimad! Täname toetajaid ja kaasaaelajaid- teist oli nii palju abi!

Fotol: Inger Polding pärast 211 kilomeetri läbimist finišeerimas (foto Henri Vennikas)