Laulasmaa Ultra võitsid Toomas Unt ja Raili Rüütel

Nädalavahetusel toimunud kaheksanda Laulasmaa Ultra võitsid Toomas Unt ja Raili Rüütel. Ultrajooksja Toomas Unt võttis võidu kõigi aegade teise tulemusega, joostes 211,0 kilomeetrit raskel loodusrajal ajaga 23:33:02 (keskmine kiirus 6:41 minutit/ kilomeeter). Teise koha saavutas Priit Valk, kes läbis 211,0 kilomeetrit ajaga 26:49:48,4. Kolmandaks tuli Tarvo Siim, kes läbis maksimumdistantsi ajaga 28:37:31,8.

Toomas Unt jagas muljeid: "Jooksma tulles sihtisin võistluse võitu. Arvasin, et jooksen 26 tunniga, aga et 23 ja pool tundi... Ma ei arvanud, et ma nii kiiresti suudan joosta. Kõik sujus. See oli super!"

Naiste arvestuses võitis Raili Rüütel, kes läbis 211,0 kilomeetrit  tulemusega 31:41:17,5. Teisele kohale jooksis mullune võitja Ulvi Lond tulemusega 177,8 kilomeetrit (aeg 29:09:50,3 ja kolmandaks Liina Kesamaa tulemusega 177,8 kilomeetrit (aeg 29:48: 32,3).

211,0 kilomeetrit suutis läbida kuus osalejat, lisaks üldarvestuses neljanda koha saavutanud Vallo Prints (aeg 30:26:47,0) ja kuuendaks tulnud vanim täisdistantsi läbija Jaak Rohtsalu (31:44:23,6).

Segavõistkondade arvestuses võttis ülinapi võidu võistkond FK400+ (Jaak Rohtsalu 211 km, Martin Rohtsalu 150,7 km ja Kristi Rohtsalu 147,7 km) võistkonna Keep Running ees. Pärast kolme parima tulemuse kokkuliitmist oli vahe esimese ja teise segavõistkonna tulemusel kolm kilomeetrit. Meeskonnaarvestuses kuulus võit ainsale meeskonnale, kus kõik osalejad tegid tubli debüüdi DVN (Nikita Tšernitsenko 108, 5 km, Vadim Palamartšuk 108,5 km ja Denis Piskunov 84,4 km). Naiskondi seekord ei osalenud. Osalejaid toetas ligi 30 vabatahtlikku.

Palju õnne kõigile võitjatele ja osalejatele! Täname vabatahtlikke ja toetajaid!

Fotol: Laulasmaa Ultra meeste ja naiste esikolmik: vasakult Ulvi Lond, Tarvo Siim, Raili Rüütel, Toomas Unt, Priit Valk ja Liina Kesamaa (foto Peeter Vennikas).