Varasemast veelgi raskema rajaga Laulasmaa Ultra võitsid Dmitrijs Nicipors ja Ulvi Lond

Fotol: Laulasmaa Ultra start, foto autor Kristina Vennikas

Laupäeva, 11.06.2017 õhtul lõppes Meremõisas Eesti pikim jooksu- ja käimisüritus Laulasmaa Ultra. Lätlane Dmitrijs Nicipors tegi võimsa rajarekordi - läbis 211,0 kilomeetrit ajaga 22:51:16 (keskmiselt 06 min 29 sek/ kilomeeter). Teine ja kolmas koht läksid samuti Lätti. Teiseks jooksis end Kaspars Adijāns ajaga 26:59:19 ja kolmandaks Laimonis Skadinš ajaga 27:46:56. Ulvi Lond läbis esimese Eesti naisena Laulasmaa Ultra raja maksimumdistantsi 211 kilomeetrit (aeg 31:28:13). Teiseks tuli Marika Roopärg tulemusega 156,7 km (31:25:33) ja kolmandaks Kristi Rohtsalu 150,7 km (30:28:21). Maksimumdistantsi läbis kokku üheksa osalejat. Lisaks ka Tave Allik, Uldis Pormeisters, Toomas Unt, Aivar Luud ja Mārcis Bogdanovs. Kokku osales 32-tunnisel üritusel 61 sportlast (46 meest ja 15 naist), keda toetas 31 vabatahtlikku.

Meeskondade arvestuses võitis Läti tiim nimega Peeter Vennikas - 633.0 km aeg 88:22:28,1 (Mārcis Bogdanovs, Kaspars Adijāns, Uldis Pormeisters ja Jānis Bogdanovs). Segavõistkondadest võitis  FK 400+ tulemusega 449.1 km aeg 81:33:32,4 (Jaak, Kristi ja Martin Rohtsalu) ja naiskondadest  Kosmosemuttide ja Liblikate Liit tulemusega 358.7 km aeg 64:39:29,5 (Maia Boltovsky, Marika Koplimägi, Anu Raja ja Mari Boikov).

Täname kõiki osalejaid, vabatahtlikke ja toetajaid Andre Farm, Karli ja Linda maiustused ning Zerna ökotalu suurepärase võistluse eest! Pildigalerii lisame lähiajal. Seniks soovime kõigile kiiret taastumist ja mõnusat puhkust!